Lektorzy

Maria Ciapińska-Lis

Od 7 lat prowadzę zajęcia z języka angielskiego i hiszpańskiego. Od tego roku jestem również Egzaminatorem w Szkole w Chmurze. Kocham wprowadzać w świat języka, pokazywać, że uczenie się może być fascynujące i zarażać moją pasją.

Ukończyłam studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego zajmując się Przywództwem Edukacyjnym. Na UJ prowadziłam zajęcia „Myślenie i działanie kreatywne”, publikowałam i wygłaszałam prelekcje po angielsku. Brałam udział w międzynarodowych konferencjach. Język angielski jest dla mnie kluczem do świata, ludzi, przygód i rozwoju. Posiadam Certyfikat JCJ C1 z języka angielskiego. Obecnie jestem na ostatnim roku studiów magisterskich filologii angielskiej. 

Dwa lata mieszkałam w Hiszpanii, gdzie uczyłam się, a następnie prowadziłam zajęcia na Uniwersytecie w Murcji. Posiadam certyfikat znajomości języka hiszpańskiego Instytutu Cervantesa -Certyfikat Dyplom DELE C1. 

Jestem licencjonowanym pilotem wycieczek, więc w czasie kursu języka hiszpańskiego staram się wirtualnie „zabierać” Was do różnych zakątków anglojęzycznego lub hiszpańskojęzycznego świata. Fascynuje mnie nauczanie dlatego, poza pracą naukową, postanowiłam otworzyć własną Szkołę Językową, gdzie staram się urzeczywistniać wartości edukacyjne i na co dzień widzę uśmiechy moich Kursantów. Jestem egzaminatorem w Szkole w Chmurze.

 

Sonia Kulik

Towarzyszę zarówno dzieciom, jak i dorosłym w przygodzie poznawania tajników języka angielskiego już od 7 lat. Podczas spotkań cenię sobie indywidualne podejście i przełamywanie bariery językowej.

Doświadczenie, które zdobyłam studiując na Uniwersytecie w Murcji w Hiszpanii i Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie otwarło przede mną nową odsłonę nauczania.

Dzięki wyjazdowi studyjnmu na Uniwersytecie Clermont Auvergne we Francji miałam okazję przeprowadzić webinary w języku angielskim dla studentów oraz obserwować lekcje w szkole podstawowej.

Brałam także udział w konferencji dla nauczycieli języka angielskiego Twist’18. Z przyjemnością podjęłam się wolontariatów podczas konferencji naukowych organizowanych przez Koło Naukowe Anglistów Uniwersytety Jagiellońskiego: Romantic Interactions (konferencja międzynarodowa) i 7 thOld English Student Conference. Byłam także zaangażowana w propagowanie nauczania języka angielskiego podczas Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie.

Ukończyłam z wyróżnieniem drugi stopień zarządzania – psychologii w zarządzaniu na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jestem absolwentką drugiego stopnia filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i posiadam pełne kwalifikacje do wykonywania zawodu.

Szczególne miejsce w moim sercu należy do tańca towarzyskiego, który nieustannie mi towarzyszy od paru lat. Jestem entuzjastycznie nastawioną do nowych przygód miłośniczką podróży, która jest zafascynowana architekturą zamków i pałaców.

Wyjazdy są dla mnie idealnym sposobem na spełnienie wolnego czasu oraz realizację pasji, która towarzyszy mi od najmłodszych lat – fotografii. Wyróżnione zdjęcie w XII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym “Inne Spojrzenie” dodało mi skrzydeł i potwierdziło, że czas spędzony nad kunsztem artystycznym może zaowocować rozpoznaniem w środowisku międzynarodowym w każdym momencie.

Z taką samą pasją chcę pomóc w odkrywaniu języka angielskiego innym. Jest to przygoda, która rozszerza perspektywy i sprawia, że świat staje się bardziej przyjazny i otwarty. Jest to świat, który czeka na odkrycie, a język angielski jest do niego kluczem.

Co nas wyróżnia?

Zajęcia prowadzę w oparciu o znajomość zasad uczenia się i pracy mózgu – naukę organizuję tak, aby zapamiętać jak najwięcej przerabianego materiału. Używam mnemotechniki (techniki zapamiętywania), a poza nauką języka pokazuję jak się uczyć, żeby się nauczyć.

Chcę przede wszystkim zainteresować uczniów materiałem. Moje lekcje są nauką języka i kultury kraju. Chcę żeby moi uczniowie rozumieli po co uczą się tego przedmiotu – język to narzędzie do komunikacji. Mój przedmiot przyda się im na co dzień.

Nie zapisujemy tematów lekcji tylko daty. Do lekcji mam zawsze przygotowany materiał, ale nie trzymam się go sztywno. Słucham, czego chcą uczniowie. Jeśli jakiś fragment przerobimy szybciej idziemy dalej, jeśli coś jest niezrozumiałe zatrzymujemy się na dłużej. Jeśli coś jest nudne dla grupy zmieniamy to, a jeśli ciekawe rozwijamy to.

Nie ma dwóch takich samych lekcji. Część uczniów zapamiętuje przez słuchanie – do lekcji staram się dopasować piosenkę. Część woli pisać – wtedy robimy fiszki. Inni wolą mówić – robimy gry językowe.

Nie zmuszam uczniów. To jest ich czas i ja jestem dla nich. Najważniejsze jest dla mnie żeby czekali na zajęcia z niecierpliwością. Żeby rozbudzić w nich motywację, chęć działania, pewność siebie i poczucie, że są w stanie nauczyć się mojego przedmiotu.

Buduję lekcje na relacji. Lubię moich uczniów i oni lubią mnie. Staram się wytworzyć atmosferę zaufania i szacunku.

Umiem przygotować uczniów do egzaminu ósmoklasisty – większość przygotowywanych przez mnie osób uzyskało wynik powyżej 90% (rekordzista 98%).

Nie stosuję tradycyjnej skali ocen Nie „oblewam”. Staram się aby moi uczniowie nie utożsamiali się z porażką. Przychylam się do dwóch teorii: • Każdy może pracować na max swoich  możliwości. • Zamiast oceny niedostatecznej warto  przekazać komunikat „jeszcze nie”- w ten  sposób zamiast demotywować i wyróżniać  porażkę, budujemy szansę dla dalszej pracy i  przekonania, że jestem w stanie to zrobić tylko  muszę nad tym popracować.

Dlaczego uważamy, że kursy online są super?

Dzięki zajęciom zdalnym możemy wykorzystywać najnowocześniejsze fukcje podręczników i materiałów online:

Podręczniki są specjalnie przygotowane do prowadzenia zajęć zdalnych...
  • Wyświetlam na ekranie dokładnie taki sam podręcznik i ćwiczenia, jakie kursanci mają przed sobą w wersji papierowej. Mogę wyświetlić całe strony lub pojedyncze ćwiczenia/obrazki.
  • Zadania rozwiązujemy wspólnie na ekranie, odpowiedzi kursanci notują w swoich książkach, które mają u siebie na biurku. (W przypadku dzieci mogę sprawdzić, czy odpowiedzi zostały zapisane prosząc o pokazanie uzupełnionych ćwiczeń do kamerki 😉 )
Podręczniki w zależności od wieku kursantów wyposażone są w filmy, kreskówki, komiksy lub piosenki:...
  • Dzięki zajęciom zdalnym mogę bezproblemowo odtwarzać wszystkie te materiały. dzięki czemu każda lekcja jest inna i ciekawa.
  • Materiały są dostosowane do wieku i poziomu ucznia (podręczniki dla  dzieci, młodzieży i dorosłych dostosowane są treściowo do zainteresowań poszczególnych grup)
Do podręczników stworzone zostały mini gry komputerowe, które uatrakcyjniają naukę i stanowią nagrodę...

Pracując zdalnie możemy bez problemu uczyć języka … grając na komputerze!

Opracowaliśmy dodatkowe gry specjalnie dla naszych kursantów (w tym Kahoot!). Uczniowie mogą rywalizować podświadomie powtarzając materiał.

Koniec z nudnym wkuwaniem słówek! Na zajęciach tworzymy Quizlety – specjalne fiszki wraz z grami, które służą zapamiętywaniu i powtarzaniu słownictwa z lekcji w interesujący sposób. Uczymy się słów świetnie się bawiąc. Quizlety dostępne są cały czas dzięki czemu słówka można powtarzać po lekcjach.

Dzięki zajęciom zdalnym możemy prowadzić zeszyt online dla każdej grupy z całym materiałem z lekcji:

Koniec z niepełnymi notatkami lub koniecznością przepisywania zeszytów w razie nieobecności ...

W zeszycie online zapisuję cały materiał przerabiany podczas zajęć, a kursanci mają do niego dostęp cały czas. Na bieżąco można też śledzić daty zajęć i tematy lekcji.

Koniec z traceniem lekcji na przepisywanie z tablicy...

Do zeszytu wklejam wszystko co pojawiło się na tablicy podczas zajęć – kursanci nie tracą czasu na przepisywanie, a w czasie tłumaczenia materiału są skupieni na zrozumieniu treści.

Wszystkie materiały dodatkowe np. filmiki, zdjęcia, ćwiczenia trafiają do zeszytu.

Do zeszytu wklejam link do stworzonego na lekcji Quizletu...
Fiszek wraz z grami, które służą zapamiętywaniu i powtarzaniu słownictwa z lekcji w interesujący sposób. Dzięki zeszytowi jest do nich dostęp cały czas – można powtarzać słówka grając w gry po zajęciach. W zeszycie zapisuję również zadania domowe – wszyscy dokładnie wiedzą co jest do zrobienia na następne zajęcia. Często wklejam też zadania dodatkowe lub rozwijające dla chętnych

Inne korzyści z zajęć zdalnych, których nie da się osiągnąć poprzez zajęcia stacjonarne:

W razie choroby zajęcia nie muszą przepadać...
Nie tracisz czasu na dojazdy do szkoły. Nie płacisz za dojazd lektora. W czasie lekcji możesz przebywać w miejscu, które jest najbardziej komfortowe. Jesteśmy w stanie przekazać kontrolę nad ekranem, aby samodzielnie rozwiązywać zadania na ekranie. W czasie zajęć mogę wykorzystywać najnowocześniejsze metody i techniki nauczania języka.

Certyfikaty